Dizüstü bilgisayarımın batarya ömrünü nasıl uzatabilirim?Uygulayabileceğiniz birkaç ufak yöntemle dizüstü bilgisayarınızın bataryasının ömrünü uzatabilirsiniz. 
Öncelikle, bilgisayarınızı yeni aldıysanız ilk kullanımdan önce mutlaka bataryasını bir kez tam olarak şarj edin. Yapabileceğiniz bir diğer şey, laptop’unuzu evinizde ya da iş yerinizde uzun süre fişe takılı olarak kullanacaksanız, bataryasını çıkarmanız. Bilgisayarınızın bataryasını, bilgisayar açıkken asla çıkarmamanız ve takmamanız gerektiğini unutmayın.
Bataryaların, durdukları yerde şarjlarını kaybedebileceklerini de hatırlatalım. 2 ay boyunca bataryanızı hiç şarj etmediğiniz durumda, bilgisayarınızı alıp dışarı çıkmadan önce pil durumunu kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Dizüstü bilgisayarınızın şarjının %20’nin altına düşmesine ve %80’in üstüne çıkmasına engel olarak da batarya ömrünü uzatabilirsiniz.
Son olarak, ömürlerini uzatmak ve performanslarını korumak için bilgisayarınız ve bataryanızı çok soğuk ve çok sıcak ortamlardan korumaya özen gösterin. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder